pondělí 12. února 2018

Kalmanův úhel pohledu   je zajímavou inspirací ⚡️🙊


PROTOŽE JSTE BYLI VE ŠKOLE FAKT DOBŘÍ,
budete možná slabší v podnikání.
1. Tvůrčí podnikatel musí dělat neustále nějaké rozhodnutí. Proto zažívá opakovaně neúspěch, nejistotu i kritiku. Jedničkář student nic nerozhoduje.
2. Tvůrčí podnikatel se učí budovat komunitu, důvěru, reputaci a schopnost vést druhé lidi. Jedničkář student se učí především čísla, jména, teorie a vzorečky.
3. Tvůrčí podnikatel chce způsobit pozitivní změnu ve společnosti. Jedničkář student se naopak systému a společnosti přizpůsobuje. 
SHRNUTÍ: Student jedničkář se učí dělat VĚCI SPRÁVNĚ, pokud možno s předvídatelným, měřitelným výsledkem. Tvůrčí podnikatel se učí dělat SPRÁVNÉ VĚCI s vědomím, že nemusí a nemůže pokaždé uspět. 
Ten první z nich muže být vynikajícím manažerem.
Ten druhý vynikajícím leaderem.
MY JEDNOTLIVCI I SPOLEČNOST
POTŘEBUJEME OBA DVA BORCE.
PS
Proč jsou i mezi jedničkáři úspěšní podnikatelé? 
Jsou mezi námi jedničkáři, kteří více či méně změnili své myšlení. Začali inteligentně porušovat pravidla. Přestali plnit pokyny autorit a začali dělat svá vlastní rozhodnutí. Přestali jste být „mentálními jedničkáři“. Smiřte se s tím:-) Skvělí manažeři se také dostali z boxu. Ví, kdy zapnout mód manažera, a kdy naopak mód leadera. Proto je lidé přirozeně beze strachu následují. I ti přestali být „mentálními jedničkáři“. 
Naše školství se pomalu ale jistě mění. Věřím, že ke získání jedniček budou v budoucnu platit jiná pravidla, než je tomu dosud. Pro vás bývalé JEDNIČKÁŘE radši dodávám: samozřejmě vím, že takové moudré vizionářské ředitele a učitele lze potkat už dnes. Né často ale jsou zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat